Araç İkaz Lambaları Anlamları

Nissan Qashqai Arıza Lambaları

Nissan Qashqai Arıza Lambaları

0 5.334

Nissan Qashqai Arıza Lambaları

Nissan Qashqai arıza lambaları kırmızı olduğunu ve özellikle alev alev yandığını varsayarsak, bu konu hemen dikkate alınmasını gerektirir. Arada bir, ışığın yandığını varsayarsak, aracın kullanılmaya devam edildiğini varsayarsak, vitesin zarar görebileceğini, sürüş sağlığının azaldığını veya mekanik çerçevelerin desteğe ihtiyaç duyduğunu gösterir.

ABS İkaz Lambası

Nissan Qashqai’nizde başlangıç açık konumuna alındığında donmayan durdurma cihazı çerçevesi (ABS) ışığı yanacaktır. Yaklaşık 2 saniye sonra bu ışık sönmelidir. Bu, ABS’nin pratik olduğunu gösterir. Bu ışığın sürüş sırasında yandığını varsayarsak, ABS’de bir sorun olduğunu gösterir.

ABS, yavaşlatma mekanizmasına yardımcı bir çerçevedir ve sıradan araç yavaşlatma mekanizmasından bağımsız olarak çalışır. ABS’nin düz düşüp düşmediğine bakılmaksızın, frenler elbette çalışacaktır, ancak ABS’nin öne çıkan özellikleri kullanılamaz. ABS arızası durumunda aracı yardıma götürmek önemlidir.

Nissan Qashqai Arıza Lambaları

Fren Uyarı Lambası

Ayak freninde bir eksiklik olduğunda veya el freni uygulandığında bu ışık yanar. Fren sıvısı seviyesi muhtemelen düşmüş ve eklenmesi gerekiyor. Bu ışığın yandığını varsayarak, fren sıvısı seviyesini kontrol etmeli ve eksik olma ihtimaline karşı doldurmalısınız.

Bu lamba her halükarda yanık kalırsa, fren sıvısı seviyesi normal olduğunda aracı bir Nissan servisine götürmelisiniz. Aracı bu hatlarda sürmeye devam ederseniz, yavaşladığınız mesafe artacak ve pedala daha da yüklenmeniz gerekecek.

Akü Şarj Uyarı Lambası

Bu ışık, çalıştırma AÇIK olduğunda anlık olarak yanar ve kısa bir süre sonra söner. Sürüş sırasında bu ışığın yandığını varsayarsak, akünün şarj düzeninde bir sorun olduğunu gösterir. Motor kapalıyken, gevşemediğinden emin olmak için alternatör kemeri kontrol edin. Kemerde bir sıkıntı bulunmuyorsa aracınızı hemen bir Nissan bayisine götürün.

Motor Arıza Lambası

Qashqai arıza uyarı ışığı kırmızı, bazı durumlarda da turuncu renkte olabilir. Başlatma AÇIK konuma getirildiğinde görüntü aydınlanır ve başlatmadan kısa bir süre sonra söner. Kontrol motoru ışığının sürüş sırasında kırmızı yandığını varsayarsak, motor kontrol çerçevesinde bir arıza olduğunu gösterebilir.

Sürüşe devam etmek, zeminde azalma, artan yakıt kullanımı ve motora zarar verecektir. Mevcut durum aracın garanti kapsamına dahil edilmesini etkileyebileceğinden, hemen yardım çağırmak önemlidir. Kontrol motoru ışığının turuncu yandığını varsayarsak, bu dizel partikül kanalı geri kazanımını gösterebilir.

Elektrik Destekli Direksiyon Lambası

Elektrik gücü kontrol lambası, marş AÇIK konuma getirildiğinde yanmalı ve motor çalıştırıldıktan hemen sonra sönmelidir. Sürüş sırasında ışığın sönmediğini veya yandığını varsayarsak, güç kontrol yardımı yoktur.

Kontrol tekerleğini dönmekte zorlaşıyor. Aracınızı bir kenara çekin, motoru büyük bir süre durdurun ve aracı tekrar çalıştırın. Işık yanmaya devam ederse, servisi arayın.

Nissan Qashqai Arıza Lambaları

Hava Yastığı Uyarı Lambası

Ek Kilitleme Sistemi (SRS) hava yastığı ışığı, marş AÇIK konuma getirildiğinde yanar ve yaklaşık 7 saniye sonra söner. Bu, sürücüye çerçevelerin dinamik ve işlevsel olduğunu bildirir. Işığın 7 saniyeden fazla açık kaldığını, düzensiz çizgiler çizdiğini veya start açıldığında hiç aydınlanmadığını varsayarsak, bu çerçevenin bozulduğunu gösterir.

Aracınızı yardım noktasına götürüp tamir ettirmelisiniz. Her durumda, SRS hava yastığı çerçevesi ve ön gergili emniyet kemerleri beklendiği gibi çalışmayabilir.

Ön Yolcu Hava Yastığı Lambası

Çalıştırma durumunu AÇIK konuma getirdiğinizde, ön yolcu hava yastığı uyarı ışığı, sürücüyü bu çerçevenin işlevsel olduğu konusunda aydınlatmak için yaklaşık 7 saniye yanar ve ardından kapanır. Bu ışığın sürekli yandığını varsayarsak, yolcu hava yastığının devre dışı kaldığı anlamına gelir.

Hırsızlık Önleme Sistemi Lambası

Aracın içindeki gösterge panosundaki kritik görüntü, hırsızlığa karşı koruma çerçevesi ışığıdır ve marş KAPALI durumdayken çizgiler çizer. Bu, aracınızın çalışan bir Hırsızlığa Karşı Koruma Sistemine sahip olduğu anlamına gelir.

Bu ışığın parladığı noktada, Nissan Qashqai’nin NATS’a uygun ve kullanışlı olduğunu gösteriyor. Karşı soygun çerçevesinin düz düştüğünü varsayarsak, bu ışık başlatma AÇIK iken yanma işlemi devam eder.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.