Araç İkaz Lambaları Anlamları

Renault Symbol Arıza Lambaları

Renault Symbol Arıza Lambaları

0 6.702

Renault Symbol Arıza Lambaları

Renault Symbol arıza lambaları hakkında bilgi almak isteyen pek çok kişi bulunuyor. Bu kişiler araç almayı düşündüğü için bu araştırmayı yapıyor. Arıza lambaları ile ilgili pek çok bilgi internette yer alıyor.

Renault Symbol Kızdırma Bujisi İkaz Lambası

Renault Symbol arıza lambaları ile ilgili yapılan araştırmalarda kızdırma bujisi ikaz lambasına rastlanabiliyor. Kızdırma bujisi, araçlar için önem arz ediyor. Kızdırma bujisini belirli bir kilometreye gelince değiştirmek gerekiyor. Aksi halde araçta bazı sorunlar görünebiliyor.

Kızdırma bujisi ikaz lambası genelde sarı renkli ve yay şeklinde oluyor. Ancak farklı modellerde farklı şekillerde görülebiliyor. Kızdırma bujisinin değişim vakti geldiğinde bu uyarı sıklıkla görünüyor. Kızdırma bujisinde oluşan arıza giderilmedikçe arıza lambası sönmüyor.

Renault Symbol arıza lambaları

Renault Symbol Ünlem İşareti Neden Yanar?

Renault Symbol arıza lambaları her zaman yanmıyor. Araçta arıza oluştuğunda bu lambalar ekranda beliriyor. Ancak arızanın en kısa zamanda giderilmesi gerekiyor. Aksi halde arızaların içeriği değişebiliyor. Bu da sürücülere ekstra masraf olarak dönüyor.

Üçgen içerisinde bulunan sarı renkli ünlem işareti araçtaki genel arızayı bildiriyor. Arızanın tam kaynağını belirlemek için aracın yetkili servise gitmesi ve bilgisayara bağlanması gerekiyor.

Sarı renkli ünlem işareti görüldüğü zaman aracın durdurulması ve çekici ile yetkili servise götürülmesi gerekiyor.

Renault Symbol Servis Lambası

Renault Symbol en iyi yetkili serviste inceleniyor. Yetkili serviste incelenen araçlarda hangi bakımın veya onarımın yapılması gerektiği hemen bulunuyor. Renault Symbol arıza lambaları her zaman önemli olarak kabul ediliyor. Bu lambaların içerisinde bulunan servis lambası aracın bakımının geldiğini ve en kısa zamanda servise uğranması gerektiğini bildiriyor.

Araç sürücülerinin bu uyarıyı dinlemesi gerekiyor. Araç bakımını yaptırmayan veya erteleyen sürücüler daha sonra ciddi sorunlarla karşılaşabiliyor.

Servis lambası her zaman yanmıyor. Yaklaşık 10.000 kilometrede bir sürücüyü uyarmak için yanıyor.

Renault Symbol Hava Yastıkları İkaz Lambası Neden Yanar?

Hava yastıkları kaza anında işe yarıyor. Trafikte her an kaza riski olduğu için hava yastıklarının durumunu kontrol etmek gerekiyor. Hava yastıkları sisteminde bir arıza bulunması durumunda araç arıza lambası yakabiliyor. Arıza lambası gösterge panelinde doğrudan görülebiliyor.

Renault Symbol arıza lambaları bazen sarı renkli bazen kırmızı renkli oluyor. Hava yastığı ikaz lambası önemli bir sorun olduğu için kırmızı renk ile sürücülere bildiriliyor. Hava yastıklarının kontrolünü her usta yapamıyor.

Arıza durumunda hava yastıklarına baktırmadan sürüşe devam etmek hatalı olarak kabul ediliyor.

Renault Symbol arıza lambaları

Renault Symbol Gösterge Paneli

Renault Symbol ülkemizde beğenilerek kullanılıyor. Yakıtı az yakması bu aracın sevilmesinde en büyük etken olarak görülüyor. Ülkemizde yakıtın pahalı olması insanların az yakan, ekonomik araçlara yönelmesine neden oluyor. Renault Symbol gösterge paneli birçok insan tarafından beğeniliyor.

Eski model Renault Symbol araçlarda ekranda yazı belirmiyor. Ancak yeni model araçlarda arıza lambası yazı ile sürücüye bildiriliyor. Renault Symbol aracın gösterge panelinde bulunan arıza lambaları:

  • Akü ikaz işareti
  • Motor suyu sıcaklığı uyarısı
  • Elektronik direksiyon ışığı

Gösterge panelinde yanan her türlü lambaya dikkat etmek gerekiyor.

Renault Symbol Yakıt Göstergesi Ne Zaman Yanar?

Araçların hepsinde yakıt göstergesi bulunuyor. Araçlarda bulunan yakıt, bu lambalar sayesinde belirleniyor. Eğer araçta yakıt az kalmışsa bu uyarı devreye giriyor. Renault Symbol arıza lambaları konusunda araştırma yapanlar yakıt ikaz uyarısı ile karşılaşabiliyor.

Yakıtın fazla veya yeterli olduğu durumlarda gösterge panelinde bu lamba yanmıyor. Ancak yakıt azaldığı zaman en yakın akaryakıt şirketine uğrayıp yakıt alması gerekiyor.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.